(01) 21,29,38,40,41

21. SIŁA PRZYCIĄGANIA
Rabin Mojżesz Leib często powtarzał: „Jak łatwo jest ubogiemu człowiekowi zdać się na Boga. Cóż bowiem innego posiada, na co mógłby się zdać? A jak ciężko jest bogatemu zdać się na Boga. Całe jego bogactwo woła do niego: Zdaj się na mnie!”

29. PLAN POKOJU DLA WSZYSTKICH
Po zakończeniu pierwszej wojny światowej, pewien Amerykanin ustalił nagrodę w wysokości miliona dolarów dla tego, kto opracuje plan uniwersalnego pokoju. Zgłoszono ponad 22000 planów i propozycji! Sąd konkursowy długo i nadzwyczaj wnikliwie oceniał każdą ze zgłoszonych propozycji, w końcu jednak odnalazł plan najkrótszy, najbardziej lapidarnie sformułowany i jednocześnie najbardziej przekonywujący. Składał się on tylko z dwu słów: „Przyjmijcie Jezusa”.

38. WIARY ZABIĆ NIE MOŻNA
Pewien robotnik nadużywający wódki, wykłada kompanom w knajpie swe poglądy. – „Precz z fabrykantami, policją i księżmi! Wyobraźcie sobie, moja żona kiedyś chodziła do kościoła, spowiadała się, chciała nawet mnie zmusić, bym pościł w piątki. Ale nie trwało to długo. Wybiłem jej to z głowy i dała spokój bieganiu do kościoła”. Późnym wieczorem wraca ów człowiek do domu. Przed mieszkaniem spostrzega policję i tłum ludzi. Podchodzi bliżej i z przerażeniem spostrzega trupy żony i trojga dzieci. Na stole leżała kartka z krótkim pożegnaniem: – „Dopóki miałam wiarę, mogłam wszystko znieść. Od chwili, kiedy mój mąż wyrwał mi wiarę w Boga i zepchnął w błoto i w rozpacz, nie mogę wytrzymać. Odbieram życie sobie i biednym dzieciom, aby im oszczędzić strasznego losu, jaki mnie przypadł w udziale”.

40. NIEWDZIĘCZNOŚĆ
Godzinami wystawała przy płocie i płakała. Tak zapamiętali sąsiedzi Helenę, starą matkę Józefa. Józef jest ślusarzem. Pracuje w Zakładach Wapienniczych pod Kielcami. Ma czworo dzieci, żonę, dom z wygodami, oraz 80 arów darowanych przez matkę…
Kiedy tylko matka przepisała na syna ziemię, okazało się, że jest stara, zła i trudno z nią wytrzymać…
Mama była coraz gorsza. Miała coraz większe wymagania. A to trzeba było ją ubrać, a to umyć, a to
przypilnować, żeby nie zjadła czegoś lepszego z lodówki… Kiedy więc tylko zbudowali nową komórkę na narzędzia, przenieśli mamę do starej. Nowe mieszkanie mamy – 6 metrów na 5 – było zaopatrzone we wszystko, co potrzebne jest do życia. Materac do spania na betonowej podłodze, miednica do kąpieli, wieszak na ubrania.
Za oknem rozpościerał się sielsko-wiejski pejzaż – obornik, kubły z pożywieniem dla prosiąt. . .
Zmarła śmiercią naturalną. Z głodu, wycieńczenia.

41. WSZYSTKO CZYM KRZYŻ NIE JEST
Ogłoszenie jednej z włoskich gazet: „Pragniesz fortuny, szczęścia, zdrowia? Odpowiedzią na twoje
problemy będzie cudowny Krzyż Jerozolimski, wykonany w delikatnej masie perłowej, ręcznie intarsjowany.
Krzyż Jerozolimski z posrebrzanym łańcuszkiem dla ciebie za jedyne 30 tys. lirów. Ten niezwykle potężny i wspaniały amulet może dokonać wszystkich cudów, jakich tylko potrzebujesz. Cudu pieniędzy – jeśli pieniądze są jednym z twoich problemów. Użyj go, a zobaczysz, że spadnie na ciebie prawdziwa lawina pieniędzy, tak że będziesz w stanie spłacić wszystkie twoje długi i zapewnisz sobie spokojną przyszłość. Cudu szczęścia. Odtąd fortuna będzie kroczyć u twojego boku. Będziesz mógł spokojnie grać na wyścigach, w loterie i totka, a wygrasz z pewnością. Cudu zdrowia, bo będziesz żył długo i szczęśliwie, czuł się młodym i pewnym siebie, mógł robić wszystko, co zechcesz. Cudu szczęśliwej rodziny. Twój partner będzie cię rozumiał i kochał, dzieci znajdą szczęście w życiu, a rodzice wesprą was, gdy będziecie w potrzebie. W ciągu trzydziestu dni po zakupie krzyżyka odczujesz jego pierwsze pozytywne skutki”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *