(14) 176,179,180,183,185,189

176. ŁAŃCUCHOWA REAKCJA ZŁA
Stara hinduska legenda, dostosowana nieco do obyczajów chrześcijańskich opowiada o pobożnym młodym człowieku, który wychowywał się w klasztorze. Przy swojej pobożności i wielu innych zaletach charakteru miał jedną słabość: lubił wino. Pewnej nocy ukazał mu się we śnie szatan i zaczął go strasznie dręczyć, a gdy zobaczył, że młodzieniec truchleje ze strachu, odezwał się do niego w te słowa:
– Opuszczę cię na zawsze, jeżeli tylko wykonasz jedno z moich poleceń: albo wypijesz całą butelkę wina, albo porzucisz raz na zawsze poranne modlitwy, albo zabijesz przełożonego klasztoru, albo świętokradzko przyjmiesz Komunię, albo podpalisz kościół, albo się powiesisz.
Oczywiście młody mężczyzna wybrał pierwszą propozycję – wypił wino, ponieważ je lubił. Upił się i nie
zbudził, aby pójść na poranne modlitwy. Przełożony poszedł zobaczyć, co się stało. Zobaczył pijanego i zaczął surowo go napominać.
Młodzieniec porwał pustą butelkę i z taką siłą uderzył przeora, że zabił go na miejscu. Następnie pobiegł do kościoła i niegodnie przyjął Komunię. Aby zatrzeć ślady zbrodni, podpalił swoją izbę, gdzie ukryty był zabity przełożony. Spłonął cały klasztor. Sprawca z obawy przed zasłużoną karą powiesił się.

179. ZDJĄĆ PRZYKAZANIA
Prawnik z Defuniak Springs na Florydzie wystąpił do sądu o usunięcie z muru budynku tablicy z dziesięciorgiem przykazań, łącznie z przykazaniem „nie zabijaj”, w związku z mającym się rozpocząć procesem jego klienta, oskarżonego o popełnienie morderstwa. Adwokat uznał, że tablica o wymiarach 1,25 x 1,50 metra może pozbawić przysięgłych swobody, niezbędnej podczas roztrząsania sprawy 24-letniego ojczyma, oskarżonego o pobicie 4-letniej pasierbicy. Obrońca i jego klient, występując z wnioskiem o usunięcie tablicy argumentowali, że biblijne nakazy odwołujące się do przekonań religijnych stanowią pogwałcenie praw obywatelskich.

180. DRABINA SPOŁECZNA
Adolf Remane w książce „Swoiste drogi kręgowców” pisze że zachowanie się poszczególnych kur w kurniku świadczy o tym, iż niższe rangą kury są dziobane i ustępują miejsca większym rangą. W idealnym wypadku występuje jednoszeregowa lista rang, na początku której stoi „nadkura” dziobiąca wszystkie inne. Z kolei te, które są w środku listy, dziobią niższe rangą, respektują zaś wyżej postawione. Na końcu znajduje się kura kopciuszek, która musi ustępować wszystkim.

183. HISTORIA SIĘ POWTARZA
Caryca rosyjska, Katarzyna II, wysyłając na zabrane w pierwszym rozbiorze Polsce ziemie generałów – gubernatorów Czernyszewa i Kreczetnikowa, dała im na drogę trzy wskazania w trzech francuskich słowach:
demoralisez, depopularisez, decatholicisez. To znaczy: demoralizujcie Polaków, wyludniajcie ich (by nie chcieli mieć dzieci) i zabijajcie wiarę. Jako pierwszy dar posłała Warszawie cały zastęp prostytutek. Caryca już dawno rozsypała się w proch, a Polacy sami swymi rękami spełniają jej plan.

185. ŚMIERTELNY TRÓJKĄT
W 1979 roku znana aktorka filmowa Jean Seberg popełniła samobójstwo w Paryżu. Kryzys rozpoczął się dużo wcześniej. Gdy była w ciąży, posądzono ją, że ojcem dziecka jest czarnoskóry terrorysta, przywódca Czarnych Panter. Cios oszczerstwa był celnie wymierzony. Dziecko z terrorystą przekreśliłoby jej karierę w Europie i za oceanem. Wskutek ciężkich przeżyć i załamania nerwowego nastąpiło poronienie. Dziecko zostało pochowane w przeźroczystej trumnie, aby opinia publiczna mogła się przekonać, że jest białe. W każdą rocznicę pogrzebu dziecka nieszczęśliwa matka usiłowała odebrać sobie życie. W 1979 roku kolejna próba zakończyła się śmiercią. Kilka lat potem samobójstwo popełnił jej mąż. Śmiertelny trójkąt zamknęła kolejna tragedia.

189. BYŁ NA SZUBIENICY
W Oświęcimiu podczas apelu esesmani powiesili dwóch Żydów i młodego Polaka. Żydzi umarli szybko.
Walka ze śmiercią trzeciego mężczyzny trwała przeszło kwadrans.
– Gdzie jest Bóg? Gdzie On jest? – zapytał ktoś z tyłu. Gdy po kilkunastu minutach skazaniec jeszcze się
męczył, dały się znów słyszeć szepty:
– Gdzie jest Bóg? Gdzie teraz jest Bóg?
wtedy wielu usłyszało inny głos:
– Gdzie On jest? On jest tu… Wisi na szubienicy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *